Reklamacja ws. archiwalnych kursów walutowych

Dawno temu – w 2006r. – banki otrzymały rekomendację nadzorczą, w myśl której miały informować klientów jak ustalają kursy walut. Nieco później – w 2008r. – banki otrzymały kolejną rekomendację, aby nieodpłatnie udostępniać Klientom ustalone przez siebie kursy walut, które ogłaszały w swoich tabelach. Do dziś wiele banków ma w nosie wydawane przez Komisję Nadzoru Finansowego, a gdzie mają reklamacje Klientów tego już nie powiem (oczywiście mam na myśli tylko te banki, które stosują odpowiedzi typu „POMIDOR”).

Niemniej jednak wiedza, jakie były kursy walutowe stosowane przez banki może być bardzo przydatna. Zwłaszcza gdy uświadomiony Klient zamierza zawalczyć z bankiem. Jak zatem wydobyć archiwalne kursy walut?? Ja złożyłem reklamację o następującej treści:

 

Dodam, że większość frankowych banków to członkowie Związku Banków Polskich, a takie członkostwo wiążę się z obowiązkami. Jednym z nich jest obowiązek przestrzegania Kodeksu Etyki Bankowej, który nakazuje bankom stosowanie się do rekomendacji wydawanych KNF. Jeśli bank tego nie robi, to dopuszcza się nieuczciwej praktyki rynkowej, którą może spowodować wszczęcie postępowania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wobec nieuczciwego banku.

Kiedy dostanę odpowiedź na swoją reklamację, to zamieszczę ją tutaj. Tak więc ciąg dalszy nastąpi.

Zenon Frankster

Konsument, który pozwał Getin Noble Bank ws. tzw. kredytu frankowego z 2008r. Poznaj kulisy mojej sprawy i ważne wyroki ws. CHF, a także historie reklamacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *