Kredyt CHF

Kiedyś wciskany przez banki, dziś unieważniany przez sądy.
Klienci odzyskują pieniądze, bo umowy kredytowe są nieuczciwe.

ile wynosi Twoja nadpłata?

Nienależne opłaty bankowe podlegają zwrotowi

Kiedyś myślałem, że banki legalnie zarabiają na odsetkach, opłatach i prowizjach. Teraz już wiem, że banki oszukują metodą na monit, zaświadczenie czy franka (nie wyłudzają na wnuczka). W przypadku podejrzenia lub identyfikacji wyłudzenia, nieuczciwy bank powinien co najmniej otrzymać reklamację i wezwanie do zapłaty, tytułem zwrotu kwot pobranych nienależnie.

Przykładowo udzielając kredyty na większe kwoty, które są uregulowane w ustawie Prawo bankowe (kredyty na mniejsze kwoty są uregulowane w ustawie o kredycie konsumenckim):

 • BANKI NALICZAJĄ ODSETKI OD NIEWŁAŚCIWYCH KWOT,
  w przypadku kredytów typu NIBY-CHF, nie naliczają odsetek od kwoty wykorzystanego kredytu, lecz od salda zadłużenia wyrażonego w walucie obcej, co jest sprzeczne z art. 69 Prawa Bankowego
 • BANKI ZAWYŻAJĄ OPŁATY,
  jakie pobierają na podstawie cenników, w związku z wykonaniem innych czynności. Opłaty bankowe winny pełnić wyłącznie funkcję kompensacyjną, tj. pokryć poniesione koszty usług obcych (koszty własne bank powinien pokryć z własnego wynagrodzenia tj. odsetek i ew. prowizji).

 • BANKI STOSUJĄ NIELEGALNE PROWIZJE
  jakie pobierają na podstawie cenników, które są sprzeczne z art. 69 i 77 Prawa Bankowego:

  • legalna prowizja od udzielonego kredytu (art. 69 PB)
  • legalna prowizja od niewykorzystanego kredytu (art. 77 PB)
 • BANKI STOSUJĄ NA NIELEGALNY SPREAD,
  jaki pobierają na podstawie niedozwolonych postanowień umownych, pomimo, że nie prowadzą skupu i sprzedaży wartości dewizowych (dokonują jedynie przeliczeń księgowych), co jest sprzeczne z art. 69, 77 i 110 Prawa Bankowego.

Niestety zdarzają się przypadki, kiedy to bank obciąża klienta kwotami zawyżonymi, bez podstawy prawnej albo bez podstawy umownej.

Zenon Frankster

Konsument, który pozwał Getin Noble Bank ws. tzw. kredytu frankowego z 2008r. Ekspert w zakresie matematyki finansowej - wyliczam nadpłaty kredytowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Konfigurację plików możesz zmienić w ustawieniach. Szczegóły przeczytasz w polityce prywatności. Rozumiem i akceptuję