Kredyt CHF

Kiedyś wciskany przez banki, dziś unieważniany przez sądy.
Klienci odzyskują pieniądze, bo raty kredytowe były i są zawyżane.

ile wynosi Twoja nadpłata?

Reklamacja bez odpowiedzi, bo bank czeka na wyrok

Jeśli masz zastrzeżenia wobec banku, to lepiej złóż reklamację zanim go pozwiesz. Dlaczego? Bo gdy sprawa jest w sądzie to bank nie znajduje uzasadnienia do udzielenia odpowiedzi na reklamację. Oto treść wiadomości e-mail, jaką ostatnio otrzymałem (prawdopodobnie z banku):

 


Być może nie wiecie, ale Ustawa reklamacyjna nie przewiduje żadnych wyjątków, które zwalniałby bank z obowiązku udzielenia odpowiedzi!! Zatem trzeba będzie złożyć wniosek o interwencję do Rzecznika Finansowego.

 
Swoją drogą to zastanawiam się, na jakiej podstawie bankowi analitycy od reklamacji doszli do wniosku, że meritum zagadnień reklamacyjnych odnosi się do sprawy sądowej. W pozwie żądam zapłaty kwot wynikających z nieważności zapisów albo nieważności całej umowy. Natomiast w reklamacjach chciałem, aby bank wskazał i zacytował zapisy umowne, do których odsyłał mnie w poprzedniej korespondencji, a których ja nie byłem w stanie znaleźć. Chciałem także, aby bank wypełnił ciążące na nim obowiązki informacyjne, wynikające z rekomendacji nadzorczych i jego przynależności do Związku Banków Polskich.

 

Dodam, że e-mail, który otrzymałem nie był uwierzytelniony w sposób właściwy dla środków komunikacji elektronicznej. Nie ma żadnej pewności że jego nadawcą był bank, treść nie została zmieniona. W mojej ocenie e-mail to nie jest trwały nośnik informacji, za pomocą którego bank powinien udzielić odpowiedzi na reklamację, stosownie do art. 5 Ustawy o rozpatrywaniu reklamacji pzez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym.

 

W kolejnych wpisach będziesz mieć okazję zapoznać się z “trudnymi reklamacjami” i będę zachęcał Cię, abyś podobne pytania zadał wybranej przez siebie ikonie uczciwości 😉

Zenon Frankster

Konsument, który pozwał Getin Noble Bank ws. tzw. kredytu frankowego z 2008r. Ekspert w zakresie matematyki finansowej - wyliczam nadpłaty kredytowe

  3 comments for “Reklamacja bez odpowiedzi, bo bank czeka na wyrok

 1. Monika
  Lipiec 31, 2017 at 6:06 am

  Witam. Czy po wypowiedzeniu umowy bank będzie dalej odpisywał na nasze reklamacje?

  • Sierpień 8, 2017 at 11:29 pm

   Po złożeniu pozwu bank odpisuje, ale ostatnio napisał poczekajmy na wyrok… skierowałem już to do Rzecznika Finansowego

  • Sierpień 8, 2017 at 11:30 pm

   Po wypowiedzeniu umowy nie wiem jak jest. Ale pamiętaj ze nie wszystkie banki potrafią prawidłowo wypowiedzieć umowę!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *