Kredyt CHF

Kiedyś wciskany przez banki, dziś unieważniany przez sądy.
Klienci odzyskują pieniądze, bo umowy kredytowe są nieuczciwe.

ile wynosi Twoja nadpłata?

Reklamacja ws. stalkingu

Każdy, kto podpisze umowę z bankiem, automatycznie upoważnia go do przetwarzania własnych danych osobowych w celu wykonania umowy. Ponadto przy byle okazji banki zachęcają klientów do wyrażenia zgody na przetwarzanie ich danych w celach marketingowych oraz udostępniania innym podmiotom, np. spółkom z grupy kapitałowej (Takie zgody możesz w każdej chwili wycofać). Dane osobowe podlegają ochronie ustawowej, a na ich straży stoi Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO).

Ustawa o ochronie danych osobowych (UODO) nakłada na bank obowiązki informacyjne (art. 24 i 25 UODO), a Tobie przyznaje wiele praw (art. 32 – 35 UODO). Co ważne, masz prawo poprawić swoje dane, np. aktualizując nazwisko (np. po zmianie stanu cywilnego) lub usuwając (np. numer telefonu). No i tak się złożyło, że postanowiłem skorzystać z przysługującego mi prawa i usunąć numer telefonu. Jednak bank nie usunął go… Co gorsza, bank wydzwania i śle SMS-y na numer telefonu, którego nie powinien mieć swoich bazach. A nawet wydzwania do pracy. W mojej ocenie jest to uporczywe nękanie, popularnie określane mianem Stalkingu.

Art. 190a.
§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
– Kodeks Karny

W takiej sytuacji należy do banku złożyć reklamację, która może wyglądać tak:

reklamacja ws. stalkingu bankowego

Kiedy bank odpowie na reklamację, Ty uzyskasz materiał dla magazynu “Sprawa dla reportera”. A tak poważnie, to będziesz mieć ekstra przesłanki aby zgłosić do GIODO skargę na bank, umożliwiającą wszczęcie postępowania administracyjnego!!

Zenon Frankster

Konsument, który pozwał Getin Noble Bank ws. tzw. kredytu frankowego z 2008r. Ekspert w zakresie matematyki finansowej - wyliczam nadpłaty kredytowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Konfigurację plików możesz zmienić w ustawieniach. Szczegóły przeczytasz w polityce prywatności. Rozumiem i akceptuję