Kredyt CHF

Kiedyś wciskany przez banki, dziś unieważniany przez sądy.
Klienci odzyskują pieniądze, bo umowy kredytowe są nieuczciwe.

ile wynosi Twoja nadpłata?

Natomiast pozwany nie udowodnił czy, a jeśli tak to w którym miejscu tkwią błędy rachunkowe wyliczeń przedstawionych przez powodów. W tej sytuacji, dokonując analizy tychże wyliczeń, sąd uznał je za prawidłowe i mogące stanowić podstawę ustaleń faktycznych. Zatem nie było konieczności odwoływania się do pomocy biegłego sądowego. Sam aspekt rachunkowy wyliczenia przedstawionego przez powodów nie był w sprawie kwestionowany.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie
(sygn. akt VI C 1792/17)

Klient pozywa mBank i wygrywa w 1,5 roku

  • Klient pozywa mBank w sierpniu 2017r.
  • Klient wygrywa z mBankiem w styczniu 2019r. (wyrok nieprawomocny)

 

Sąd zdecydował

umowa kredytu łącząca strony pozostaje ważna, lecz z wyłączeniem wszystkich zapisów dot. klauzul indeksacyjnych (waloryzacyjnych). Kredyt o jakim tu mowa jest wobec tego kredytem złotówkowym. Spłacie podlega kwota nominalna z ustalonym w umowie zmiennym oprocentowaniem według stawki LIBOR. Bank ma zwrócić klientowi nadpłatę z odstekami.

 
W niniejszej sprawie sędzia przytacza bogate orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Pamiętaj, że Polska jest w UE, a prawo wspólnotowe ma pierwszeństwo przed prawem krajowym!


WAŻNE fragmenty wyróżnione KOLOREM

 

  • ZIELONY – twierdzenia klienta
  • CZERWONY – twierdzenia banku
  • ŻÓŁTY – sąd ustalił
  • NIEBIESKI – sąd zważył

 

Tymczasem w mojej sprawie

sąd uznał, że opinia biegłego była potrzebna do wyliczenia nadpłaty. Zobacz tezę dowodową (zadanie, jakie sąd zlecił biegłemu). Niestety wykryłem i zgłosiłem sądowi błędy w opinii biegłego, tak jak wykryłem błędy w systemie banku. W konsekwencji potrzebne były opinie uzupełniające… co wydłużyło proces o 1,5 roku! W międzyczasie zmienił się sędzia, który postanowił zawiesić sprawę do wydania wyroku przez Trybunał Sprawiedliwości UE.

Zenon Frankster

Konsument, który pozwał Getin Noble Bank ws. tzw. kredytu frankowego z 2008r. Ekspert w zakresie matematyki finansowej - wyliczam nadpłaty kredytowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Konfigurację plików możesz zmienić w ustawieniach. Szczegóły przeczytasz w polityce prywatności. Rozumiem i akceptuję