Rozważasz pozwanie banku / ugodę

Prognoza procesowa

Oto sądowy protokół z zeznaniami eks bankiera Getin Noble Banku, który opowiada o oferowaniu kredytów NIBY-CHF i aneksów do tego rodzaju umów. Były bankier przyznaje się do stosowania manipulacji, sztuczek psychologicznych, straszenia i sugerowania, że kredyt powiązany z walutą obcą jest rozwiązaniem lepszym dla klienta.

Zeznania bankowca pogrążają bank

Co do zasady, rozprawy sądowe są rejestrowane, a zeznania świadków i stron są protokołowane. Każda ze stron sporu ma dostęp do tych materiałów online dzięki portalowi sądowemu. Warto jednak wiedzieć, że każdy może wystąpić do sądu o udostępnienie zanonimizowanego protokołu z dowolnej rozprawy. Często, choć nie zawsze, sąd przychyla się do wniosku ciekawskiego obywatela i wysyła mu transkrypt w postaci pliku PDF na wskazany adres e-mail.

Przyznam, że sam przygotowując się do swojej pierwszej rozprawy (patrz relacja), kiedy znałem już nazwiska świadków z Getin Noble Banku, wystąpiłem do sądów o udostępnienie mi ich zeznań w innych sprawach o kredyty NIBY-CHF. Każdemu polecam taki ruch, bo można przygotować zestaw trudnych pytań. Choć trzeba się trochę pogimnastykować, żeby uzyskać sygnatury spraw i daty rozpraw. Nie mniej jednak warto.

Zastanawiasz się, jak wygląda taki protokół? To trzeba przeczytać!! Aby łatwiej Ci się czytało, kilka fragmentów pokolorowałem – szczególnie polecam kolor czerwony, a potem zielony. Kolor żółty to zeznania kredytobiorcy.

Zenon Frankster

Ekspert, który wspiera prawników i frankowiczów w wyliczeniach roszczeń. Konsument, który pozwał Getin i PKO ws. tzw. kredytu frankowego.

Dodaj komentarz

Podziel się z nami swoją opinią lub doświadczeniami. Zapraszamy do dyskusji.