Kredyt CHF

Kiedyś wciskany przez banki, dziś unieważniany przez sądy.
Klienci odzyskują pieniądze, bo umowy kredytowe są nieuczciwe.

ile wynosi Twoja nadpłata?

Zeznania bankiera pogrążają bank

Oto sądowy protokół z zeznaniami eks bankiera Getin Noble Banku, który opowiada o oferowaniu kredytów NIBY-CHF i aneksów do tego rodzaju umów. Były bankier przyznaje się do stosowania manipulacji, sztuczek psychologicznych, straszenia i sugerowania, że kredyt powiązany z walutą obcą jest rozwiązaniem lepszym dla klienta.

Co do zasady, rozprawy sądowe są rejestrowane, a zeznania świadków i stron są protokołowane. Każda ze stron sporu ma dostęp do tych materiałów online dzięki portalowi sądowemu. Warto jednak wiedzieć, że każdy może wystąpić do sądu o udostępnienie zanonimizowanego (bez nazwisk i nazw spółek) protokołu z dowolnej rozprawy. Często, choć nie zawsze, sąd przychyla się do wniosku ciekawskiego obywatela i wysyła mu transkrypt w postaci pliku PDF na wskazany adres e-mail.

Przyznam, że sam przygotowując się do swojej pierwszej rozprawy (patrz relacja), kiedy znałem już nazwiska świadków, wystąpiłem do sądów o udostępnienie mi ich zeznań w innych sprawach o kredyty NIBY-CHF. Każdemu polecam taki ruch, bo można przygotować zestaw trudnych pytań. Choć trzeba się trochę pogimnastykować, żeby uzyskać sygnatury spraw i daty rozpraw. Nie mniej jednak warto.

Zastanawiasz się, jak wygląda taki protokół? To trzeba przeczytać!! Aby łatwiej Ci się czytało, kilka fragmentów pokolorowałem – szczególnie polecam kolor czerwony, a potem zielony. Kolor żółty to zeznania kredytobiorcy.

 


Skąd wiadomo, że sprawa dotyczy Getin Noble Banku? Otóż jeden frankowicz – Krzysztof, spytał w sądzie, ile jest spraw w których stroną jest zielony bank. Lista spraw z udziałem Getinu jest opublikowana na facebookowym profilu PozwałemBank – tam znajdziesz sygnaturę sprawy z tego protokołu.

Zenon Frankster

Konsument, który pozwał Getin Noble Bank ws. tzw. kredytu frankowego z 2008r. Ekspert w zakresie matematyki finansowej - wyliczam nadpłaty kredytowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Konfigurację plików możesz zmienić w ustawieniach. Szczegóły przeczytasz w polityce prywatności. Rozumiem i akceptuję